بستن
Type at least 1 character to search
بازگشت به بالا

aarshin

تراش سی ان سی حجم شهری بر روی فوم فشرده

تراش سی ان سی حجم شهری بر روی فوم فشرده

حجم های شهری خلاقانه امروزه یکی از پر کاربرد ترین هنر های شهری محسوب شده و در گوشه و کنار شهتر های مهم دنیا بسیار به چشم می خورند. روش تراش سی ان سی بر روی فوم یکی از روش هایی است که باعث رونق بیشتر این هنر صنعت شده است.در این روش معمولا یک ماکت کوچک به صورت اتود در ابعاد رومیزی به صورت دستی یا سایر روش های مورد نظر هنرمند ساخته می شود. پس از این مرحله حجم اتود اولیه توسط دستگاه اسکنر سه بعدی اسکن شده و فایل سه بعدی از حجم بدست می آید.پس از تهیه فایل سه بعدی می توان در صورت نیاز تغییرات مورد نیاز را بر روی فایل ایجاد نمود. فایل سه بعدی آماده ورود به دستگاه تراش سی ان سی مخصوص فوم می باشد و میتوان آن را در ابعاد مختلف با دقت بسیار بالا تراشیده و آماده نصب نمود. در این روش می توان انواع مجسمه های رئال و آبستره ، حجم های شهری ، فرم های خاص معماری و نمای ساختمان ، انواع حجم های صنعتی مانند بدنه خودرو و…را به راحتی و با دقت بسیار بالا بر روی انواع فوم های مخصوص ماشین کاری تهیه نمود. یکی از بهترین و مناسب ترین متریال های موجود می توان به پلاستوفوم (یونولیت) با دانسیته بالا اشاره نمود.کیفیت سطح ماشین کاری در این روش معمولا بسیار مناسب است و می توان پس از یک لایه پوشش اپوکسی آنرا آماده سایر مراحل پست پروداکشن مانند بتونه کاری یا تهیه قالب فایبرگلاس نمود.

دستگاه مورد اشاره که از آن در شرکت آرشین جهت ماشینکاری استفاده می شود مخصوص عملیات تراش سی ان سی بر روی فوم طراحی و ساخته شده است. از مشخصات این دستگاه می توان به سرعت تراش بسیار بالا و اسپیندل با دور بسیار بالا اشاره نمود. دور بالای اسپیندل که وظیفه عملیات گرداندن ابزار تراش را بر عهده دارد باعث می شود کیفیت برداشت متریال بسیار بالا بوده و کیفیت سطح نهایی فوم تراشیده بسیار مناسب خواهد بود.

روش تراش سی ان سی بر روی فوم بسیار شبیه روش پرینت سه بعدی می باشد. با این تفاوت که بازوی رباتیک دستگاه بجای اضافه نمودن لایه های مذاب پلیمری اقدام به تراش بلوم فوم نموده و با کم کردن فضای منفی و حجم اضافی به حجم اصلی دست خواهیم یافت. علاوه بر فوم امکان تراش بر روی بلوک متریال و مواد مناسب ماشین کاری دیگر وجود دارد.همچنین امکان انجام خدمات پوشش یا تهیه قالب فایبرگلاس و سایر عملیات پست پروداکشن مانند بتونه کاری و رنگ آمیزی حجم های تهیه شده نیز وجود دارد .

در این لینک می توانید اطلاعات بیشتری مربوط به روش تراش سی ان سی کسب نمایید.

گروه صنعتی آرشین امکان ساخت انواع حجم های فومی ، تراش مجسمه ، تراش سی ان سی حجم های صنعتی مانند بدنه خودرو و مدل های ریخته گری را به کمک این دستگاه دارد.دقت تراش در این روش یک دهم میلیمتر می باشد و می توان انواع حجم های صنعتی را با اطمینان از دقت بالا به کمک آن تراشیده و اجرا نمود.

دقت ساخت بسیار بالا به کمک روش تراش سی ان سی

 

کیفیت سطح بسیار خوب به کمک ابزار تراش مخصوص فوم و دور بسیار بالای ابزار تراش ( بیست هزار دور بر دقیقه) .

سرعت تراش و تحویل بسیار مناسب به دلیل استفاده از روش تراش سی ان سی

 

تراش سی ان سی فوم فشرده ماشین کاری فوم مجسمه فومی تراش مجسمه مجسمه سازی فوم فوم سازی تراش فوم تراش سی ان سی فوم استایروفوم تراش بلوک متریال تراش سی ان سی دستگاه CNC فوم دستگاه تراش فوم فشرده ماشینکاری روی فوم ماکت فومی مجسمه فومی به روش تراش س ان سی تراش سی ان سی حجم شهری بر روی فوم فشرده