بستن
Type at least 1 character to search
بازگشت به بالا

aarshin

تراش سی ان سی مدل کفش بر روی فوم فشرده

کفشی که در ادامه توضیحات و تصاویر آن ارائه می شود یکی از مدل های دقیقی است که به تازگی در مجموعه صنعتی آرشین طراحی و ساخته شده است. این حجم فومی به روش تراش سی ان سی و به سفارش مجسمه ساز محترم جناب آقای اردستانی ساخته شده است. از ویژگی های مدل فومی کفش تراشیده شده می توان به استفاده از متریال فوم فشرده با دانه بندی ریز، استفاده از ابزار تراش الماس ویژه و دقت تراش بسیار بالا در هنگام کد نویسی جهت سرعت و دقت تراش اشاره نمود.

ماکت حجمی فومی کفش

مدل فومی کفش ساخته شده به روش تراش سی ان سی

سرعت پیشروی پایین الماس و دور بالای گردش آن باعث میشود تا دانه های فوم فشرده به آهستگی و دقت بالا تراش خورده و سطوح حجم بعد از عملیات تراش سی ان سی دقت بسیار بالایی داشته باشند و جزئیات به خوبی نمایان می گردد.

همچنین استفاده از فوم های مرغوب که ضمن داشتن دانسیته بالا، دارای دانه بندی ریزتری بوده و امکان ایجاد سطوح دقیق با جزئیات بالا را در هنگام عملیات تراش فوم به اوپراتور میدهد.

از ویژگی های تراش سی ان سی برای حجم های فومی صنعتی و هنری می توان به امکان تراش کار با خطای بسیار پایین (در حدود 1 میلیمتر در طول 3 متر)، سرعت ساخت بسیار بالا، قابلیت تکرار شوندگی، قیمت مناسب و امکان ساخت حجم های پیچیده اشاره نمود.

تراش سی ان سی ماکت کفش

ایجاد حداکثر چزئیات به روش تراش سی ان سی و استفاده از فوم فشرده مرغوب

 ماکت حجمی کفش

3D Print  تراش سی ان سی تراش سی ان سی فوم تراش فوم خدمات پرینت سه بعدی ساخت ماکت فایبرگلاس  فرز سی ان سی  ماکت حجمی ماکت فایبرگلاس  پرینت سه بعدی

حجم فوق و سایر حجم های مشابه به دلیل نبود سطوح تخت جهت نصب بر روی دستگاه سی ان سی، معمولا به صورت چند تکه و برش خورده از وسط ساخته می شوند. در این روش قطعات به صورت جداگانه بر روی بلوک های فوم فشرده با ابعاد 2×1 متر ماشینکاری شده و سپس به وسیله فوم های پلی اورتان چسبانده، درزگیری و مونتاژ نهایی میشوند.

حجم ساخته شده پس از تکمیل به روش لایه گذاری مستقیم به روی فوم فشرده توسط چند لایه الیاف حصیری 100 گرمی و رزین اپوکسی پوشش شده و سپس پرداخت و رنگ آمیزی میگردد.

ماکت حجمی کفش

کیفیت سطح بسیار خوب به دلیل استفاده از دستگاه فرز سی ان سی مخصوص فوم با دقت یک صدم میلیمتر

CNC