بستن
Type at least 1 character to search
بازگشت به بالا

aarshin

تراش مدل ریختگری فومی به کمک دستگاه سی ان سی

ریختگری دقیق یکی از صنایع پویای کشور می باشد.یکی از روش های پر کاربرد در صنعت ریختگری فلزات می توان به روش ریختگری به کمک مدل فدا شونده فلزی اشاره نمود.در این روش مدل مورد نظر پس از در نظر گرفتن میزان جمع شوندگی فلز یا شرینکیج بر روی فوم تراشیده شده و سپس داخل قالب های سرامیک یا ماسه ای قرار گرفته و مذاب پلاستیک داخل قالب ریخته می شود. مدل فومی ریختگری

گاه قبل از عملیات ریختگری قالب حرارت داده می شود تا موم یا فوم داخل قالب از بین رود و گاه در حالی که موم یا فوم همچنان داخل قالب قرار دارد مذاب بر روی آن ریخته شده و مواد مذاب فوم را سوزانده و جایگزین آن در قالب می شوند.

مدل فومی اولیه به روش های مختلفی ساخت می شود. یکی از دقیق ترین روش های ممکن روش تراش سی ان سی می باشد . در این روش می توان مدل را پیش از تراش دقیقا مطابق میزان جمع شوندگی فلز برای مثال دو تا سه درصد بزرگتر در نظر گرفت تا این میزان جمع شوندگی پس از ریختگری اصلاح و مدل نهایی فلزی کاملا طابق نمونه مورد انتظار باشد. به کمک دستگاه سی ان سی می توان قطعاتی با دقت عملیاتی صد میکرون یا یک دهم میلیمتر تهیه نمود.

در حال حاضر در شرکت آرشین امکان ساخت قطعات فومی تا طول ده و عرض 5 متر وجود دارد .به دلیل طراحی خاص این دستگاه کیفیت سطح و ابعادی بسیار بالایی بر روی فوم بدست می آید و مدل فومی تهیه شده بسیار مناسب ریختگری دقیق می باشد. همچنین از این مدل های فومی می توان برای عملیات قالب گیری کامپوزیت با دقت بالا نیز استفاده نمود. در تصویر بالا نمونه قالب جانبی بدنه خودرو را ملاحظه می نمایید که بر روی پلاستوفوم (یونولیت) فشرده و به روش تراش سی ان سی تراشیده شده است . امکان عملیات ماشین کاری بر روی انواع فوم فشرده در شرکت آرشین مقدور می باشد.

از مزایای روش تراش سی ان سی می توان به دقت بسیار بالا ، امکان تکرار شوندگی ، سرعت مدل سازی بسیار سریع و کیفیت سطح بسیار خوب به دلیل استفاده از ابزار های تراش مخصوص فوم و دور بسیار بالای اسپیندل دستگاه اشاره نمود. مدل فومی ریختگری

در این صفحه می توان سایر مدل سازی های انجام شده به روش تراش سی ان سی را ملاحظه فرمایید . خدمات تراش سی ان سی فوم در ابعاد بالا .

تراش سی ان سی تراش فوم مدل ریختگری فوم مدل فومی فدا شونده ریختگری دقیق تراش بر روی فوم پلاستوفوم