بستن
Type at least 1 character to search
بازگشت به بالا

aarshin

ساخت اسلایدر دوربین فیلم برداری Camera Slider

Camera Slider نوعی سیستم حرکت خطی است که می توان با تنظیم سرعت حرکت موتور الکتریکی و نصب دوربین بر روی آن ویدیوهای بسیار جذابی تهیه نمود. اسلایدر دوربین نوعی قطعه مکانیکی است که به صورت ریلی به دو طرف حرکت نموده و می تواند از نقطه A به نقطه B و طبق تنظیم فیلم بردار حرکت نماید. این نوع حرکت در صحنه های فیلم برداری سینمایی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

به کمک این اسلایدر می توان ویدیوهای بسیار جذابی به کمک دوربین های کوچک اتوماتیک تهیه نمود و برای حرکت نیاز به فشار دست یا تنظیم فیلمبردار ندارد و بعد از نصب دوربین بر روی آن و تنظیم سرعت و میزان حرکت، به صورت اتوماتیک مسیری خطی را طی می نماید.

ترکیب حرکت خطی دوربین بر روی اسلایدر و تهیه ویدیوی تایم لپس نتیجه بسیار درخشانی خواهد داشت که قطعه ای از ویدیوی ضبط شده به این روش در ویدیوی قرار داده شده نیز قابل مشاهده است.

حرکت خطی دوربین و استفاده از تکنیک تایم لپس یادآور مرور زمان و نشان دهنده جلورفتن پروسه است که در ویدیوی های یوتیوبی که مربوط به ساخت و ساز می باشد بسیار از این تکنیک استفاده می شود.

برای ساخت بدنه این اسلایدر دوربین از پلکسی گلاس 5 میلیمتر استفاده شده است که نقشه برش لیزر آن جهت استفاده در توضیحات ویدیوی یوتیوب قرار داده شده است. شما می توانید با دانلود این نقشه و ارسال آن برای برش لیزر، بدنه اصلی اسلایدر را تهیه نمایید. دقت نمایید که قسمت هایی که جهت نصب موتور و پولی تسمه طراحی شده است را بر اساس ابعاد موتور و تجهیزات فنی خود اصلاح نمایید.

برای حرکت ریلی این Camera slider از ریل سایز 10 میلیمتر و واگن مورد استفاده در ساخت دستگاه های سی ان سی استفاده شده است که باعث می شود حرکتی بسیار نرم و دقیق داشته باشیم. ضمن آنکه این ریل های صنعتی بسیار مقاوم بوده و تحمل وزن بسیار بالایی دارند که باعث می شود بتوان دوربین های بسیار سنگین را بر روی آن نصب نمود.

تجهیزات مربوط به موتور، پولی و تسمه را می توانید از فروشگاه های رباتیک در خیابان جمهوری جنب مجتمع چهارسو یا سایت های فروش لوازم رباتیک و قطعات پرینتر سه بعدی به صورت آنلاین تهیه نمایید.

در صورت وجود مشکل یا سوال در مورد ساخت این اسلایدر ابتدا ویدیوی مربوط به ساخت را به دقت در یوتیوب ملاحظه نمایید و در صورت نیاز به آدرس Aarshin.co[at]gmail.com ایمیل بزنید.

لیست قطعات مورد استفاده این اسلایدر در تصویر زیر مشخص شده است:

لینک ویدیوی یوتیوب ساخت این اسلایدر دوربین را از طریق این لینک ملاحظه نمایید:

امیدواریم این ویدیو کمک نماید تا ایده های خود را به بهترین شکل و با موفقیت به پایان برسانید. در صورت تمایل پروژه های ساخت خود را از طریق ایمیل برای ما ارسال نمایید تا به نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته شود.

همچنین در صورت نیاز امکان دریافت سفارش و ساخت اسلایدرهای سفارشی مخصوص دوربین های خاص و سنگین وزن جهت پروژه های سینمایی وجود دارد.

Post a Comment