بستن
Type at least 1 character to search
بازگشت به بالا

aarshin

ساخت بدنه یونیت پزشکی

ساخت بدنه یونیت پزشکی به روش ترمو فورمینگ با متریال پلاستیک ABS و کیفیت ساخت بسیار بالا . ساخت بدنه یونیت پزشکی

یکی از خدماتی که به طور تخصصی در گروه صنعتی آرشین انجام می گردد شامل طراحی از ابتدا تا تولید نهایی محصول و تحویل آن به مشتری می باشد.در این روش با بررسی مشخصات مورد نیاز محصول از مشتری ، نیاز ها ، نمونه های مشابه موجود و توقعات و قدرت سرمایه گذاری . محصول مورد نیاز از ابتدا طراحی شده و پس از تهیه نمونه سه بعدی کامپیوتری وارد پروسه ساخت و نمونه سازی می گردد. ساخت بدنه یونیت پزشکی

در این مطلب با نحوه طراحی یک یونیت پزشکی آشنا می شوید. این دستگاه به عنوان کاور یکی از تجهیزات پزشکی مورد استفاده در اتاق عمل مورد استفاده قرار میگیرد.

جهت شروع پروسه تولید همانطور که در بالا گفته شد ابتدا بر اساس نیاز های کارفرما،محصول فوق به صورت اسکچ های دستی طراحی شده و پس از مشخص شدن فرم کلی،محصول مورد نظر در نرم افزار های سه بعدی مدل سازی می شود. در این پروسه از نرم افزار راینو استفاده شده است .این پروسه در بخش طراحی صنعتی شرکت انجام می گردد.

مدل سه بعدی محصول

مدل سه بعدی دستگاه

پس از تهیه فایل سه بعدی و تایید کارفرما، این فایل جهت پروسه قالب سازی و ریختگری آلومینیومی به واحد تولید ارسال می گردد.

در ادامه نمونه رندر کامپیوتری محصول را ملاحظه می نمایید :

رندر کامپیوتری محصول

رندر کامپیوتری محصول

تهیه فایل سه بعدی و رندر های کامپیوتری باعث می شود تا بتوان درک درستی از محصول نهایی به دست آورد و هرگونه ایراد یا تغییرات بر روی فایل کامپیوتری انجام شده و نیازی به دوباره کاری در بخش قالب سازی ایجاد نگردد.

پس از اتمام بخش طراحی ، قالب ها جهت تولید به واحد تراش سی ان سی ارسال شده و مدل اولیه قطعه به وسیله دستگاه تراش سی ان سی با دقت یک دهم میلیمتر تراشیده و ساخته می شود. در نهایت این قطعه به روش ترمو فورمینگ یا وکیوم و به وسیله ورق پلاستیک ای بی اس تولید می گردد. این ورق بسیار مستحکم و مقاوم به شرایط تخریب جوی می باشد. این متریال به خوبی رنگ پذیر بوده و کیفیت نهایی بسیار خوبی نیز خواهد داشت.

در ادامه تصویر محصول تولید شده را ملاحظه می نمایید :

بدنه دستگاه پزشکی (1)

بدنه تجهیزات پزشکی ساخته شده به روش ترمو فرمینگ یا وکیوم

 

بدنه دستگاه پزشکی (2)

متریال ساخت پلاستیک ABS و پوشش رنگ اپوکسی

از مزایای این روش به نسبت قطعات فایبرگلاس می توان به سرعت تولید بالا ، کیفیت سطح بیرون و داخل مناسب و یکسان ، ظاهر صنعتی و هزینه تولید مناسب تر اشاره نمود .

IMG_4740

قسمت داخلی پوسته بدنه مانند قسمت بیرونی بسیار صاف و صنعتی بوده و مناسب کاور و کیس تجهیزات و دستگاه های حساس و دقیق می باشد.

گروه صنعتی آرشین توانایی طراحی و تولید تجهیزات ، قطعات و دستگاه های صنعتی را به روش فوق و با قیمت مناسب دارا می باشد.

جهت بررسی سایر نمونه های ساخته شده به روش وکیوم ترمو فورمینگ و فایبیرگلاس به این صفحه مراجعه فرمایید .

Save

Save