بستن
Type at least 1 character to search
بازگشت به بالا

aarshin

ساخت لایتینگ فایبرگلاس(آویز نوری) لابی پروژه آوا فرزین

پروژه طراحی مجموعه لایتینگ فایبرگلاس به صورت حجم های آویز در لابی پروژه آوا فرزین- متریال ساخت فایبرگلاس

لایتینگ (چراغ) آویز- متریال فایبرگلاس – پروژه آوا فرزین

در قسمت طراخی این پروژه از المان های تکرار شونده و تکنیک Section Modeling جهت طراحی سطوح احجام آویز و اختلاف ارتفاع استفاده شده است. حجم های ساخته شده از متریال فایبرگلاس و به صورت لایه گذاری مستقیم بر روی فوم فشرده ساخته شده اند.

در طراحی قسمت آویز و کابل های اتصال لایتینگ به سقف ،نگهدارنده های آلومینیومی استفاده شده است. این استوانه های آلومینیومی به صورت اینسرت داخل لایه های فایبرگلاس کار کذاشته شده اند.

فرم های اولیه پس از تایید اسکچ های دستی وارد مرحله طراحی سه بعدی کامپیوتری شده و پس از طراحی سه بعدی در نرم افزار Rhino، به رواش تراش سی ان سی بر روی فوم فشرده تراشیده شده است. حجم های فومی ساخته شده سپس به روش لایه گذاری مستقیم الیاف گلاس و رزین اپوکسی پوشش شده و سپس وارد مرحله فینیشینگ سطحی و آماده سازی سطوح جهت پوشش رنگ مات می گردد.

از ویژگی های روش لایه گذاری مستقیم میتوان به عدم نیاز به ساخت قالب و سرعت تولید بالا اشاره نمود. در عین حال در صورت نیاز به تولید احجام به صورت تیراژ بهتر است از حجم اولیه قالب کامپوزیتی تهیه گردد تا برای هر بار تولید محصول نیاز به تراش سی ان سی مجدد حجم فومی نباشد.

Fiberglass Lighting

منابع نوری LED COB به صورت کارگذاشته شده در بین صفحات لایتینگ نور را به صفحه بالایی تابانده و نور رفلکت شده از سطح زیر احجام به سطح زمین رسیده و در تکمیل نورپردازی مجموعه لابی انجام وظیفه می کند.

همچنین در این قسمت می توانید پروژه لایتینگ شرکت Artemide با نام Solium که به کمک متریال فایبرگلاس ساخته شده است را ملاحظه نمایید. طراح این محصول آقای Karim Rashid  می باشد.

Solium-Designed by Karim Rashid Material : Fiberglass

جهت بررسی سایر نمونه های تراشیده شده به روش تراش سه بعدی سی ان سی به این صفحه مراجعه نمایید.

و همچنین جهت بررسی سایر نمونه پروژه های کامپوزیت و فایبرگلاس به این صفحه مراجه نمایید.