بستن
Type at least 1 character to search
بازگشت به بالا

aarshin

ساخت ماکت اسباب بازی نیسان وانت

این ماکت خودروی نیسان وانت در ابعاد یک سوم سایز واقعی خودروی واقعی نیسان ساخته شده است. این ماکت محصول چند برابر شده نمونه اسباب بازی مربوط به شرکت پاندا می باشد.

به دلیل فرصت زمانی کوتاه جهت نمایش این ماکت در نمایشگاه، بجای تولید ماکت به روش قالب گیری فایبرگلاس این ماکت به روش روکش مستقیم فایبرگلاس بر روی فوم فشرده ساخته شده است.

در این فرایند و پس از دریافت فایل سه بعدی خودرو از کارفرما که همان فایلی بوده است که در پروسه ساخت قالب تزریق پلاستیک استفاده شده است و ایجاد تغییراتی جزئی، اقدام به تراش ماکت بر روی فوم فشرده یونولیت (پلاستوفم) با دانسیته 30 کیلوگرم شده است. در گالری تصاویر که در ادامه آمده است تصاویر مدل فومی ماکت به نمایش در آمده است. همانطور که ملاحظه می نمایید طرح اولیه بدنه با کیفیت و جزئیات بسیار بسیار دقیق بروی فوم فشرده تراشیده شده است و این امکان را می دهد تا در مراحل بعدی مانند روکش فایبرگلاس و بتونه کاری و فینیشینگ سطحی زمان کمتری صرف شود.

مدل اولیه فومی به کمک دستگاه تراش سی ان سی مخصوص فوم موجود در شرکت آرشین ساخته شده است که می توانید در این صفحه نمونه های بیشتری از نمونه های فومی تراشیده شده به این روش را ملاحضه نمایید.

پس از تهیه مدل فومی و پوشش آن به کمک رزین های اپوکسی مخصوص که فوم را دچار خوردگی نمیکنند سطح فوم مقاوم سازی شده و امکان انجام سایر فرایند های تکمیل ماکت فراهم میشود. پس از مقاوم سازی سطح ماکت به کمک پوشش چند لایه فایبرگلاس امکان شروع پروسه بتونه کاری و آماده سازی سطوح ماکت فراهم می شود.

در این مرحله سطح ماکت به کمک بتونه های مربوط به خودرو مانند بتونه پلی استر معروف به بتونه سنگی و بتونه فوری پوشش شده و توسط نقاش خودرو در چند مرحله آماده سازی می شود تا به سطحی قابل قبول جهت آغاز عملیات رنگ آمیزی برسد.

در صورت نیاز به تولید چندین نمونه از یک ماکت معمولا بجای روش فایبرگلاس مستقیم از روش تهیه قالب های سیلیکونی یا فایبرگلاس استفاده می شود و پس از تهیه قالب می توان تعداد زیادی از ماکت را در زمانی کوتاه و با کیفیت بالا تولید نمود.

در این ماکت و پس از آماده سازی سطوح جهت رنگ آمیزی، کل ماکت به کمک رنگ های فوری خودرو رنگ آمیزی می شود. برای قسمت هایی که باید رنگ هایی متفاوت داشته باشند سطوح توسط چسب پوشش می شود و قسمت های دیگر مانند جلوپنجره و لاستیک ها به رنگ مشکی و خاکستری در می آیند.

این ماکت در مدت زمان یک هفته به روش تراش سی ان سی تراشیده شده است و سپس بتونه کاری و رنگ آمیزی شده است.

در صورت تمایل به بررسی سایر ماکت های ساخته شده به این روش به صفحه ماکت های تبلیغاتی شرکت مراجعه نمایید.

این روش ساخت ماکت یکی از دقیق ترین و برترین روش های ساخت احجام فایبرگلاس بوده و ضامن کیفیت بالای ماکت و قطعاتی فایبرگلاسی است که به این روش ساخته می شود.

شرکت آرشین توانایی ساخت انواع قطعات مختلف شامل ماکت ها و قطعات فایبرگلاس صنعتی را به این روش دارا بوده و امکان ارائه خدمات حرفه ای در این زمینه را دارد.

Post a Comment