بستن
Type at least 1 character to search
بازگشت به بالا

aarshin

ساخت مجسمه فایبرگلاس معدن کار با پتینه برنزی

ساخت مجسمه های فایبرگلاس فیگور معدن کار با پتینه فلز برنز یکی از پروژه های مربوط به بخش مجسمه سازی مجموعه آرشین می باشد. این مجسمه ها به روش قالب سازی کامپوزیت فایبرگلاس طراحی و ساخته شده اند.

برای ایجاد مدل مستر ابتدا نمونه اولیه بر روی فوم فشرده و به روش تراش سی ان سی تهیه شده است. پس از تهیه مدل فومی و مصلح نمودن آن به کمک پوشش اپوکسی و گچ، امکان انجام ادامه عملیات ساخت قالب فراهم می گردد. در این روش مدل مجسمه به صورت پشت و رو بر روی فوم فشرده و به کمک دستگاه سی ان سی بسیار دقیق تراشیده می شود. جزئیات و برخی دیتیل های بخش صورت با تکنیک دستی و به کمک خمیر مجسمه سازی بروی گونه ها، چشم ها و موها افزوده می گردد. ادیت صورت به کمک خمیر مجسمه سازی باعث افرایش کیفیت بصری و جزئیات فیگور می گردد. پس از تکمیل جزئیات صورت و بتونه کاری بدن فومی مجسمه امکان ادامه فعالیت ساخت مجسمه به کمک روش قالب گیری دستی فایبرگلاس فراهم می گردد. در این روش الیاف و رزین به صورت لایه گذاری دستی بر روی حجم اپلای شده و پس از کیور شدن قالب مجسمه آماده خواهد شد.

از ویژگی های روش تولید مجسمه به کمک قالب می توان به کیفیت بالای مجسمه، امکان نصب سازه فلزی داخلی و امکان تکرار ساخت چندین مجسمه مشابه یکدیگر اشاره نمود.

پس از تهیه قالب ها و اتصال آنها، تولید نمونه نهایی آغاز و مجسمه مذکور به کمک رزین پلی استر و الیاف گلاس به صورت 4-5 لایه تولید و آماده مونتاژ می گردد. قطعات مجسمه به کمک الیاف در کنار یکدیگر مونتاژ و آماده مرحله فینیشینگ و آماده سازی قبل از رنگ می شوند.

در این مرحله کلیه درزهای اضافی و مشکلات سطحی رفع و مجسمه فایبرگلاس آماده عملیات رنگ آمیزی و پتینه می گردد. در این روش مجسمه ساز به صورت ترکیب روش های صنعتی و دستی پوشش های مختلف رنگی را ایجاد نموده و مجسمه آماده نصب می گردد.

عملیات اجرای این مجسمه ها به صورت کامل در مجموعه آرشین انجام شده است.

طراح و صاحب اثر جناب آقای میثم شیخ کبیر.

مدیریت پروژه ساخت محمد امین عباس زاده.

امکان طراحی و قبول سفارش ساخت انواع مجسمه در مجموعه آرشین به روش دقیق سی ان سی و با هزینه های پایین تر از روش های دستی قدیمی وجود دارد. ویژگی های ساخت مجسمه به این روش شامل کیفیت ساخت بالا، دقت ابعادی، طراحی سه بعدی مجسمه قبل از ساخت نمونه نهایی، هزینه های ساخت پایین تر و مدت زمان تحویل کوتاه تر می باشد.

Post a Comment