بستن
Type at least 1 character to search
بازگشت به بالا

aarshin

ساخت مجسمه مرد سنگ شکن از جنس فایبرگلاس

مجسمه مرد سنگ شکن، نشان از شخصیتی قهرمان دارد که با چهره ای مصمم و در حال خورد کردن سنگ به آن می نگرد. این مجسمه فاخر با روشی پیشرفته و به کمک های تکنیک های نوین ساخت ایجاد شده است.

مجسمه مرد سنگ شکن

ایجاد جزئیات بالا به کمک روش های نوین مجسمه سازی و پیکر تراشی.

طراح و نظارت پیکرتراشی سرکار خانم شیما آزادی.

با گسترش علوم و تکنولوژی های نوین ساخت، حضور دستگاه های نمونه سازی سریع در عرصه مجسمه سازی و ساخت احجام هنری نیز گسترش یافته و گروه صنعتی آرشین افتخار دارد پایه گذار و مبدع تکنیک های ماشینی ساخت مجسمه و انواع حجم های فایبرگلاس به روش های نوین ساخت مانند حجم سازی به روش تراش سی ان سی و پرینت سه بعدی باشد.

از ویژگی های روش نوین ساخت مجسمه می توان به هزینه های اجرای بسیار پایین تر، دقت و کیفیت ساخت بالا، امکان مشاهده طرح نهایی به صورت فایل سه بعدی در کامپیوتر قبل از شروع عملیات ساخت، امکان تکرار و ساخت حجم به تعداد بالا و سرعت اجرای بسیار بالا اشاره نمود.

در این روش تمامی جزئیات حجم و مجسمه به خوبی و با دقت بالا اجرا شده و قسمتی فراموش شده یا غیر قابل اجرا باقی نخواهد ماند!

در روش اشاره شده قطعات مختلف مجسمه به کمک روش های متنوع ساخت دیجیتالی مانند پرینت سه بعدی و تراش سی ان سی بر روی فوم فشرده ساخته شده و پس از مونتاژ نهایی، به کمک مواد کامپوزیت شامل رزین های اپوکسی، رزین پلی استر و الیاف گلاس روکش شده و پس از ساخت حجم یکپارچه، مجسمه نهایی آماده عملیات پرداخت سطحی، پتینه کاری و رنگ آمیزی می شود.

مدل سه بعدی مجسمه Z brush

مدل سه بعدی تهیه شده جهت انجام عملیات ساخت مجسمه

در این روش ابتدا یک مدل سه بعدی بر اساس تصاویر، اسکچ ها و خواسته های کارفرما تهیه شده و پیش از عملیات ساخت تایید می گردد. در این مرحله امکان انواع ادیت و ایجاد تغییرات تا رسیدن به حجم مورد نظر وجود دارد. یکی از مزایای اصلی این روش امکان دیدن حجم نهایی پیش از ساخت آن می باشد که باعث صرفه جویی دز زمان و پیشگیری از ایجاد تغییرات و ناراضی بودن کارفرما پس از عملیات ساخت می شود.

همچنین در این روش برای ارائه حداکثر جزئیات ساخت، برای قسمت هایی مانند دست ها و ماسک صورت از روش پرینت سه بعدی و برای سایر بخش ها از روش تراش سی ان سی بر روی فوم فشرده استفاده می گردد.

مدل در حال آماده سازی و زیرسازی سطوح جهت آغاز عملیات رنگ آمیزی

مجسمه مرد سنگ شکن پس از عملیات پوشش رنگ مسی و پیش از پتینه کاری

کیفیت سطح بسیار بالا و پتینه کاری برنزی باعث ایجاد حجمی فاخر و مشابه مدل های برنزی

پتینه کاری برنزی بر روی مجسمه فایبرگلاس

تصاویر نصب مجسمه در محل

مجسمه فایبرگلاس

مجسمه فایبرگلاس نصب شده در محل

مجسمه فایبرگلاس انسان

نصب مجسمه بر روی قطعه سنگ یکپارچه

مجموعه آرشین امکان ساخت انواع حجم و مجسمه های شهری در ابعاد مختلف به این روش را دارا می باشد.