بستن
Type at least 1 character to search
بازگشت به بالا

aarshin

ساخت مدل فومی دستگاه سونوگرافی

طراحی و ساخت اولین دستگاه سونوگرافی در کشور ایران. در این طرح مدل فومی جهت بررسی دقیق ابعادی و ارگونومی و نحوه عملکرد دستگاه به کمک روش تراش سی ان سی بر روی فوم فشرده ساخته شده است. این پروژه همکاری بین شرکت طراحی محصول ایکاس و مجموعه طراحی و ساخت محصول آرشین انجام گرفته است. در فرایند ساخت این مدل فومی از فوم فوق فشرده دانسیته 40 پلی استایرن استفاده شده است. گرانول های بسیار ریز و فشرده باعث ایجاد سطحی یکدست شده و امکان تراش جزئیات بسیار کوچک به کمک این متریال فراهم می شود. از ویژگی های فوم یونولیت در مدل سازی می توان به هزینه تولید مناسب، دقت ابعادی بعد از عملیات تراش سی ان سی، امکان استفاده به عنوان مدل ریختگری و آلودگی بهداشتی و محیطی پایین نسبت به سایر فوم ها مانند فوم پلی اورتان اشاره نمود.

از مزایای روش تراش سی ان سی مدل فومی در ساخت تجهیزات صنعتی و پزشکی میتوان به سرعت تولید بالاتر، دوام و استحکام بیشتر نسب به روش پرینت سه بعدی FDM و هزینه تولید پایین تر اشاره نمود. همانطور که در تصاویر ملاحظه می فرمایید تمامی جزئیات مدل مانند دستگیره ها، چرخ ها، ولوم ها و شیار ها به خوبی در مدل فومی ایجاد میگردد.

گاه برای ارائه مدلی بسیار دقیق با تمامی جزئیات و قیمت مناسب، ترکیبی از مدل سازی به روش پرینت سه بعدی و تراش سی ان سی بر روی فوم و چوب استفاده می گردد. در این روش بدنه اصلی و قسمت های با جزئیات کم که هزینه زیادی جهت ساخت به روش پرینت سه بعدی خواهند داشت به کمک تراش فوم فشرده تهیه شده و قسمت های با دیتیل بیشتر مانند دستگیره ها، پدال ها، پیچ ها و پایه های نگهدارنده ظریف و سایر موارد مشابه روش پرینت سه بعدی FDM ,SLS و SLA از جنس رزین تهیه و بر روی مدل فومی مونتاژ می گردد.

گاه برای ارائه بهتر کل مدل به کمک روش های مختلف پوشش و رنگ آمیزی شده و سطحی یکنواخت و با کیفیت ایجاد می گردد. در این روش امکان استفاده از قطعات اصلی برای ساخت نمونه عملکردی مانند نصب نمایشگر، نصب پمپ ها و قطعات الکترونیک داخلی فراهم می گردد.

همچنین می توانید جهت بررسی مدل های فومی دیگر که به روش تراش سی ان سی بر روی فوم فشرده تهیه شده اند به این صفحه مراجعه نمایید و در صورت درخواست خدمات سی ان سی با شماره های تماس در سایت تماس حاصل نمایید.

Post a Comment