بستن
Type at least 1 character to search
بازگشت به بالا

aarshin

ساخت پروتوتایپ خودروی شهری

پروتوتایپ خودروی شهری زیر که در ادامه به ارائه جزئیات و شرح عملیات ساخت آن خواهیم پرداخت به سفارش یک شرکت خصوصی طراحی و ساخته شده است. این خودرو توسط طراحان ایرانی طراحی شده و در دسته سدان های شهری کوچک قرار می گیرد.

این پروژه شامل طراحی، طراحی سه بعدی و مهندسی، تراش سی ان سی مدل سه بعدی بر روی فوم فشرده و ساخت مدل کامپوزیت فایبرگلاس آن می باشد که عملیات تراش سی ان سی و ساخت نمونه نهایی فایبرگلاس آن در محل مجموعه آرشین انجام شده است. مدیریت پروژه ساخت مدل فایبرگلاس این خودرو توسط مهندس مجاهدی انجام شده است.

از ویژگی های طراحی این خودرو می توان به طراحی به روز و فضای جادار قسمت کابین در مقایسه با کلاس خودرو اشاره نمود. در بخش عملیات طراحی قالب ها و تراش سی ان سی مدل مستر اولیه بر روی فوم فشرده، سعی بر ارائه بالاترین کیفیت برای تولید پروتوتایپ اولیه بوده است.

مدل فومی مستر، ساخته شده به روش تراش سی ان سی بر روی پلاستفوم فشرده، نمای روبرویی خودرو
نمای عقب خودرو در مرحله تراش سی ان سی و خشن تراشی پیش از عملیات تراش نهایی
نمای جانبی خودرو پس از عملیات تراش سی ان سی نهایی
بخشی از نمای جلویی و چراغ خودرو، آماده سازی مدل اولیه جهت عملیات ساخت قالب

تراش کلیه قطعات بدنه این خودرو به کمک دستگاه سی ان سی بسیار دقیق موجود در مجموعه آرشین انجام شده است. این دستگاه با ابعاد تراش بالا و دقت تراش 10 میکرون امکان تراش انواع قطعات مهندسی و خودرویی را تا ابعاد 3 در 1.5 متر به صورت یک تکه دارا بوده و به دلیل سیستم حرکتی بسیار پیشرفته، دارای تلورانس بسیار پایین و دقت ابعادی بالایی می باشد.

در حال حاضر استفاده از دستگاه تراش سی ان سی جایزگزینی بسیار دقیق و مطمئن برای روش های دستی و قدیمی پیشین بوده و باعث افزایش کیفیت خروجی پروتوتایپ خودرو، محصولات صنعتی و قطعات فایبرگلاس می گردد.

پس از عملیات تراش سی ان سی، کلیه قطعات به روش عملیات لایه گذاری فایبرگلاس قالب گیری شده و سپس جهت عملیات تولید قطعه نهایی آماده میشود.

عملیات تهیه قالب نمای جلوی خودرو، متریال کامپوزیت فایبرگلاس
عملیات جداسازی قالب قسمت انتهایی خودرو
عملیات تولید نمونه نهایی فایبرگلاس و جداسازی قالب قسمت جانبی بدنه.

پس از جداسازی قطعه از قالب چند تکه، عملیات پرداخت کاری سطوح و آماده سازی مدل فایبرگلاس خودرو برای عملیات رنگ آمیزی آغاز می گردد.

نمونه پروتوتایپ خودروی شهری فایبرگلاس، این قطعه به صورت خام از قالب در آمده و آماده شروع پروس پرداخت سطوح و رنگ آمیزی می باشد.
پس از عملیات پرداخت سطوح بدنه فایبرگلاس پروتوتایپ خودرو و آماده سازی جهت عملیات پوشش رنگ نهایی.
رعایت جزئیات و کیفیت سطوح در ساخت نمونه نهایی فایبرگلاس
در حال انجام عملیات پرداخت سطوح و ایجاد خطوط بدنه

مجموعه صنعتی آرشین امکان انجام عملیات از مرحله طراحی تا ساخت نمونه اولیه فایبرگلاس انواع پروتوتایپ خودرو را دارا بوده و به دلیل استفاده از روش های نوین و ماشینی صنعتی و به روز ،امکان تحویل محصولات با حداکثر کیفیت ممکن را دارا می باشد.

در صورت تمایل جهت بررسی سایر خودروی های ساخته شده در مجموعه آرشین به این صفحه مراجعه نمایید.

خدمات تراش سی ان سی.

ساخت ماکت های خودرو و صنایع حمل و نقل.

How Rapid Prototyping Is Changing the Automotive Industry