بستن
Type at least 1 character to search
بازگشت به بالا

aarshin

ساخت مجسمه کاراکتر فضانورد به روش تراش سی ان سی

همچون ادوار گذشته با پروژه ای جذاب و متفاوت در زمینه ساخت و تولید در خدمت شما هستیم. پروژه زیر مربوط به همکاری مشترک بین مجموعه آرشین و همکاران عزیزمان در مجموعه هنری هورمان می باشد. مجسمه زیر مربوط به ساخت یک فضانورد به همراه لباس و تجهیزات مربوط به آن می باشد.

این مجسمه در ارتفاع دو متر ساخته شده است و جهت شروع مراحل ساخت ابتدا فایل سه بعدی مربوط مجسمه در نرم افزار Zbrush طراحی و پس از تغییرات و اصلاحات مورد نیاز آماده ارسال به بخش ماشینکاری سی ان سی شده است.

پس از تکمیل فایل سه بعدی و تهیه Gcode در نرم افزار پیشرفته Powermil ، بلوک فوم فشرده از پیش تهیه شده آماده تراش سی ان سی خواهد بود.

در ساخت این حجم از پلاستفوم  فشرده دانسیته 30 استفاده شده است. فشردگی و ریز بودن گرانول های تشکیل دهنده بلوک فوم از اصلی ترین عوامل کیفیت سطح  در عملیات تراش سی ان سی می باشد. در صورتی که عملیات کد نویسی ساخت قطعه در دستگاه سی ان سی به درستی انجام شود، نتیجه نهایی حجمی بسیار دقیق و با کیفیت سطح فوق العاده خواهد بود.

پس از تهیه حجم فومی دقیق، نمونه فومی به کمک دوستانمان در مجموعه هورمان به روش قالبگیری فایبرگلاس ساخته شده و نمونه کامپوزیتی نهایی پس از انجام عملیات فینیشینگ و پرداخت سطحی آماده پوشش براق فانتاکروم شده است.

همانطور که در تصویر مشاهده می نمایید به دلیل پرداخت سطحی بسیار خوب و پوشش براق کرومی روی مجسمه، جلوه ای خاص در نمایش حجم Spaceman  ایجاد شده است.

در صورت تمایل می توانید سایر نمونه های مجسمه و احجام فایبرگلاس انجام شده در مجموعه آرشین را از طریق نوار بالای سایت و بخش خدمات و نمونه کارها مشاهده نمایید.

 

Spaceman-CNC Milling on Hard Foam

تراش سی ان سی حجم فضانورد به ارتفاع 2 متر بر روی فوم فشرده با دقت بسیار بالا

 

مجسمه-فضانورد-spaceman