بستن
Type at least 1 character to search
بازگشت به بالا

aarshin

ساخت احجام مجموعه برباد رفته به سفارش آقای پویا آریان پور

ساخت احجام مجموعه بر باد رفته به سفارش آقای پویا آریان پور و تکنیک اجرای فایبرگلاس مستقیم بر روی فوم فشرده انجام شده است. این پروژه به مدت شش ماه از زمستان سال 1399 آغاز و در اوایل تابستان سال 1400 به پایان رسیده است. در این پروژه احجام پارچه ای شکل که با الهام از پرچم های ایرانی شکل گرفته اند بر روی فوم فشرده و به روش سی ان سی تراشیده شده است.

تراش این قطعات در ابعاد بزرگ و با ضخامت پایین یکی از بزرگترین چالش های روش تراش سی ان سی و اجرای احجام بوده است، در این روش ابتدا یکی از سطوح تراشیده شده و سپس به کمک طراحی پایه هایی جدا شونده، حجم ها پشت و رو شده و سطح دوم تراشیده شده است. دقت در رفرنس گیری برای برگرداندن قطعات در دستگاه سی ان سی و رعایت دقت ابعادی و فرمی در هنگام تراش یکی از مواردی بوده است که باعث نیاز به دقت بسیار بالایی داشته است.

این قطعات به صورت قطعات کوچک تر و در دستگاه تراش سی ان سی فوم تراشیده شده و سپس به کمک چسب های پلی اورتان در کنار یکدیگر مونتاژ شده اند. در ساخت احجام مجموعه برباد رفته هر کدام از فرم ها تقسیم بر 7 تا 9 تکه شده و پس از ساخت در کنار یکدیگر مونتاژ شده اند.

پس از اتمام پروسه تراش و ساخت مدل فومی، کلیه قطعات به روش پوشش مستقیم فایبرگلاس ابتدا توسط رزین های اپوکسی کاور شده و سپس به کمک رزین های پلی استر و الیاف شیشه در گرماژ 200-400 و 600 گرم پوشش شده است.

پوشش روکش فایبرگلاس این احجام در بخش هایی که تخت تنش بیشتری قرار دارند تا 5 لایه بر روی هم انجام شده است و در سایر قسمت ها بین دو تا سه لایه انجام شده است.

پس از پوشش فایبرگلاس مستقیم این احجام و در مجموعه آقای آریان پور توسط هنرمندان و اساتید آینه کار و تحت نظر طراح اقدام به پوشش آینه به کمک چسب های مخصوص روکش آینده شده است.

مجموعه هنری صنعتی آرشین توانایی طراحی و اجرای انواع احجام پیچیده هنری برای مقاصد مختلف در فضاهای داخلی و خارجی و جهت نمایش در انواع نمایشگاه های هنری را دارای بوده و قادر به همکاری و ساخت احجام مختلف به خصوص احجام فایبرگلاس به کمک روش های نوین تولید را دارا می باشد.

جهت بررسی سایر نمونه های موجود و پروژه های انجام شده می توانید به آدرس اینستاگرام مجموعه @AAARSHIN مراجعه نمایید یا با مراجعه به صفحه اصلی سایت نسبت به بررسی آثار اقدام نمایید.

Post a Comment