بستن
Type at least 1 character to search
بازگشت به بالا

aarshin

ساخت بدنه مدرن دستگاه تجهیزات پزشکی

دستگاه های پزشکی مورد استفاده در کشورمان به روش های مختلف ساخته یا وارد می شوند. نمونه های تولید داخل در صورت سفارش و فروش در تیراژ بالا معمولا به روش ساخت قالب های تزریق پلاستیک و نمونه های دارای تیراژ پایین تولید به دلیل هزینه های ساخت بالا قالب های تزریق پلاستیک به روش ساخت قالب های فایبرگلاس تهیه می شوند.

از مزایای روش تولید قطعات پزشکی کامپوزیت فایبرگلاس می توان به سرعت بالای تهیه قالب اولیه و هزینه های پایین ساخت قالب اشاره نمود. و از مزایای روش تزریق پلاستیک می توان به دقت بالاتر ساخت قطعات ، تمیز بودن سطح داخلی دستگاه و پایین تر بودن هزینه ساخت نمونه قطعه نهایی اشاره نمود. با این حال به دلیل حداقل ده برابر بودن ساخت قالب به روش تزریق پلاستیک، شرکت های سازنده دستگاه های پزشکی ترجیه می دهند برای ساخت تجهیزات خود در تیراژ پایین از روش ساخت قطعات فایبرگلاس استفاده نمایند.

قالب یا مدل اولیه قطعات فایبرگلاس به روش های مختلفی مانند تراش سی ان سی بر روی فلز آلومینیوم ، پرینت سه بعدی یا تراش سی ان سی بر روی فوم فشرده و چوب تهیه می شود. ساخت بدنه تجهیزات پزشکی

در ساخت دستگاه فوق که به سفارش و طراحی جناب آقای نواب ساخته شده است و به دلیل وجود جزئیات در طراحی بدنه، از روش پرینت سه بعدی برای ساخت نمونه اولیه استفاده شده است.

همانطور که در تصاویر ملاحظه می نمایید، خروجی های هوا، فریم دور نمایشگر، دسته ها و سایر چزئیات با دقت بالا ساخته شده است.

بدنه تجهیزات پزشکی

بدنه ساخته شده اولیه از متریال فایبرگلاس پیش از عملیات رنگ آمیزی

بدنه فایبرگلاس تجهیزات پزشکی

ساخت بدنه تجهیزات پزشکی به روش ساخت قالب و قطعه فایبرگلاس

در ادامه نمونه نهایی پس از عملیات رنگ آمیزی دستگاه مورد اشاره را ملاحظه می نمایید.

بدنه فایبرگلاس دستگاه پزشکی

نمونه رنگ شده بدنه دستگاه پزشکی

بدنه پزشکی فایبرگلاس

بدنه رنگ شده پیش از نصب قطعات و نمایشگر

 

جهت بررسی سایر نمونه های تولید شده به روش ساخت قالب های فایبرگلاس به این صفحه مراجعه نمایید.