بستن
Type at least 1 character to search
بازگشت به بالا

aarshin

طراحی و ساخت بدنه دستگاه میکرو سی تی اسکن

پروژه فوق مربوط به پروسه طراحی و ساخت بدنه تجهیزات پزشکی می باشد. محصول طراحی شده مذکور نوعی دستگاه میکرو سی تی اسکن جهت انجام امور تحقیقاتی و تهیه عکس های سی تی اسکن از روی نمونه های آزمایشگاهی مانند حیوانات می باشد. در طراحی این دستگاه با استفاده از چند متود جدید در ساخت قطعات فایبرگلاس، دقت ساخت بسیار بالایی بدست آمده است.

برای مثال به دلیل عدم امکان ایجاد لبه های بسیار دقیق و تیز در قطعات فایبرگلاس، در قسمت هایی که نیاز به بستن قطعاتی دیگر وجود داشته است از روش اینسرت قطعات فلزی یکپارچه با فایبرگلاس استفاده شده است. در این روش قطعات آلومینیومی داخل الیاف فایبرگلاس قبل از عملیات کیور شدن قرار داده میشود.

همچنین در ساخت مدل مستر یا مدل اولیه جهت شروع پروسه ساخت قالب از روش تراش سی ان سی بر روی فوم فشرده استفاده شده است. به کمک این روش دقت ساخت مدل اولیه جهت ساخت قالب بسیار بالا بوده و کمک می نماید کل پروسه ساخت دستگاه پزشکی با دقت بسیار بالا انجام شود.

در ساخت بدنه دستگاه تجهیزات پزشکی مورد اشاره از ترکیب قطعات شیت متال و فایبرگلاس استفاده شده است. در این روش قسمت پایینی و مشکی رنگ دستگاه به دلیل ساده تر بودن فرم به روش حالت دهی و خم و برش ورق های فولادی تهیه شده است که بدون نیاز به تهیه قالب انجام می شود.

بدنه دستگاه تجهیزات پزشکی فایبرگلاس

بدنه دستگاه تجهیزات پزشکی متریال فایبرگلاس

تجهیزات پزشکی 1

بخشی از بدنه بالای دستگاه ساخته شده از متریال فایبرگلاس قطعه هواکش فلزی به صورت اینسرت در فایبرگلاس قابل مشاهده است.

همانطور که در تصویر بالا ملاحظه می فرمایید، قطعه فلزی جهت نصب فن و تهویه دستگاه داحل قطعه فایبرگلاس قرار گرفته است. به کمک این روش دقت نهایی ساخت دستگاه بسیار بالا می رود. همچنین کل قطعات پس از مونتاژ به صورت یکپارچه پرداخت کاری و رنگ آمیزی می گردد که باعث ایجاد ظاهری صنعتی و یکدست در محصول طراحی شده می گردد.

امکان طراحی و ساخت انواع تجهیزات پزشکی و قطعات صنعتی فایبرگلاس در مجموعه آرشین وجود دارد.

طراحی بدنه در شرکت بهین نگاره و اجرا در مجموعه صنعتی آرشین.

جهت بررسی سایر پروژه های انجام شده در زمینه ساخت قطعات فایبرگلاس و کامپوزیت به این صفحه مراجعه فرمایید.

How does a micro-CT scanner work