بستن
Type at least 1 character to search
بازگشت به بالا

aarshin

ساخت سردیس آقای جاستین ترودو به روش تراش سی ان سی

طراحی سه بعدی و ساخت سردیس آقای جاستین ترودو Justin Trudeau در مجموعه آرشین. Justin Trudeau Statue

تکنیک ساخت : تراش سی ان سی حجم اصلی و پرینت سه بعدی قسمت ماسک صورت جهت حفظ جزئیات صورت.

متریال ساخت تنه اصلی فوم فشرده دانسیته بالا و PLA برای بخش ماسک صورت.

در این روش بر اساس تصاویر ارسالی از آقای جاستین ترودو و نمونه های موجود ابتدا فایل سه بعدی مورد نیاز جهت ادامه عملیات ساخت در نرم افزار Zbrush زیبراش طراحی گردید. رعایت حداکثر جزئیات در هنگام پروسه طراحی یکی از مهمترین نکات در هنگام ساخت یک حجم یا مجسمه به روش ماشینی است.

به دلیل تبعیت عین به عین دستگاه های تولید ماشینی مانند تراش سی ان سی و پرینت سه بعدی در هنگام ساخت احجام، بیشترین چالش به جای بخش تکنیکی و ساخت حجم مربط به بخش طراحی بوده و بسیار مهم است تا در این بخش یک نمونه فایل سه بعدی بسیار با کیفیت تهیه و طراحی گردد.

در عین حال در این روش نیز مانند روش های کلاسیک پیشین امکان انجام اصلاحات پس از ساخت مجسمه نیز وجود دارد. این احجام به روش های متفاوت و گوناگون به مرحله بهره برداری و تحویل نهایی می رسند. گاه به روش لایه گذاری مستقیم فایبرگلاس بر روی حجم فومی-پلاستیکی ساخته شده و گاه به کمک روش های مخلتف قالبگیری، مانند قالب های سیلیکونی، قالب فایبرگلاس و قالب های گچی.

از ویژگی های روش ساخت مجسمه و انواع سردیس و احجام شهری به کمک پرینت سه بعدی و تراش سی ان سی را می توان سرعت تولید بالا، دقت بسیار بالا ، تطابق طرح اولیه و نمونه ساخته شده و قیمت مناسب نسبت به روش های قدیمی اشاره نمود.

فایل سه بعدی آقای جاستین ترودو طراحی شده در نرم افزار زیبراش

تنه اصلی ساخته شده به روش تراش سی ان سی بر روی بلوک فوم فشرده قبل از نصب قسمت ماسک صورت. Justin Trudeau Statue

در صورت تمایل به بررسی سایر نمونه های تهیه شده به روش تراش سی ان سی به صفحه زیر مراجعه فرمایید:

خدمات تراش سی ان سی مخصوص فوم با دقت بسیار بالا