بستن
Type at least 1 character to search
بازگشت به بالا

aarshin

ساخت لوگوی جدید شرکت کرمان موتور

ویدیوی نمایش استند در وبسایت آپارات

https://www.aparat.com/v/YdRXw

استند ایستاده فایبرگلاس که در تصاویر ملاحظه می نمایید به سفارش تیم طراحی شرکت کرمان موتور و در مدت 20 روز انجام شده است. این استند جهت نمایش و رونمایی از لوگوی جدید شرکت کرمان موتور ساخته شده است.

در ساخت این استند از روش تراش سی ان سی بر روی فوم فشرده جهت ساخت مدل مستر اولیه استفاده شده است. در این فرایند ابتدا بلوک فوم دانسیته 30 به کمک دستگاه سی ان سی سه محور مخصوص تراش فوم تراشیده شده و مدل اولیه پس از حدود 18 ساعت تراش با دقت بالا از دستگاه جدا شده است. پس از مرحله تراش مدل فومی لوگوی بالایی، ابتدا مدل فومی به کمک روش های مختلف پوشش و عملیات فینیشینگ جهت استارت عملیات تهیه قالب بر روی آن انجام شده است.

قالب های تیراژ پایین معمولا در ایران به روش تهیه قالب های کامپوزیتی به کمک رزین های پلی استر و اپوکسی انجام می شود و در چند سال اخیر به دلیل افزایش هزینه های متریال و کاهش ارزش پول ملی، بیشتر قالب ها به کمک رزین های ارزان تر پلی استر و الیاف گلاس سوزنی انجام می گردد.

برای تولید قطعه نهایی نیز از روش تولید قطعه به کمک رزین پلی استر ایزو و الیاف گلاس استفاده شده است. پس از مرحله تولید و جداسازی قطعه از قالب، قطعه تولید شده به کمک روش های مختلف پرداخت کاری شده و به کمک رنگ های مورد استفاده در صنایع خودرو پوشش رنگ سفید صدفی شده است.

کیفیت بالای قطعه تولیدی به دلیل استفاده از روش مدل سازی سی ان سی بر روی فوم و همچنین استفاده از متریال رزین و الیاف مرغوب بوده است. همچنین دقت در پروسه رنگ آمیزی و فینیشینگ نهایی قطعه فایبرگلاس باعث حصول نتیجه نهایی بسیار با کیفیت بوده است.

در صورت تمایل به بررسی سایر محصولات ساخته شده به کمک روش قالب گیری فایبرگلاس می توانید به صفحه ساخت قطعات فایبرگلاس و فیبر کربن مراجعه نمایید.

Post a Comment