بستن
Type at least 1 character to search
بازگشت به بالا

aarshin

ساخت ماکت فومی تجهیزات پزشکی به روش تراش سی ان سی

در چند سال اخیر و به دلیل رونق بخش تولید تجهیزات پزشکی در کشور بسیاری از شرکت های بزرگ و تامین کنندگان اقلام پزشکی اقدام به تولید دستگاه های مختلف و پیشرفته در زمینه خدمات سلامت در داخل کشور نموده اند. این تجهیزات در انواع رده های خانگی ، آزمایشگاهی و بیمارستانی طراحی و تولید می شوند. ساخت دستگاه های پزشکی با تکنولوژی نوین در داخل کشور با هزینه های تولید بسیار بالایی همراه است و شرکت های طراحی و ساخت سعی در بهینه سازی پروسه های ساخت جهت کاهش هزینه ها و کم کردن هزینه های سربار می نمایند.

یکی از روش هایی که کمک به افزایش کیفیت و کاهش هزینه های تولید می نماید، ساخت ماکت های اولیه از دستگاه های طراحی شده است. پس از پروسه طراحی سه بعدی این دستگاه ها در نرم افزار های شبیه سازی سه بعدی مانند Solidworks ، فایل سه بعدی طراحی شده به متخصص تهیه جی کد سپرده شده و فایل ماشینکاری سی ان سی این محصول تهیه می شود. در این مرحله بلوک پلاستوفوم فشرده که با تراکم بسیار بالا تهیه شده است در دستگاه نصب و عملیات تراش سی ان سی آغاز می گردد. این روش به دلیل سرعت ساخت بالا ، کیفیت سطوح و دقت ابعادی مناسب و امکان ساخت قطعات در ابعاد بالا باعث می شود بسیاری از شرکت های تامین و تولید تجهیزات پزشکی برای بررسی ابعاد و ارگونومی محصولات طراحی شده خود یک نمونه فومی از آن تهیه نمایند.

ساخت ماکت یا موکاپ اولیه از محصول کمک می نماید ضمن بررسی فرم و شکل ظاهری محصول پارامتر های بسیار مهم دیگری مانند ارگونومی، دسترسی مناسب ، ابعاد کلی، وزن ، نحوه نصب و قرارگیری در محل ، ابعاد مناسب ولوم ها،دستگیره ها و..بررسی شود و مواردی که نیاز به اصلاح دارد مجددا در نرم افزار اصلاح شود. ساخت ماکت اولیه از محصولات صنعتی کمک بسیار بزرگی به افزایش کیفیت محصول نهایی و کاهش هزینه ها می نماید و از دوباره کاری و تغییر قالب های گران قیمت جلوگیری می نماید. دستگاه سی ان سی موجود در مجموعه صنعتی آرشین مخصوص تراش قطعات فوم فشرده بوده و به دلیل دور بسیار بالای ابزار تراش و استفاده از ابزار های تراش مخصوص فوم و همچنین برنامه نویسی مخصوص قطعات فومی، کیفیت نهایی قطعات تراشیده شده بسیار بالا بوده و کیفیت سطح بسیار مناسبی بدست می آید.

طراحان و متخصصان طراحی صنعتی و تولید قطعات کامپوزیت گاه برای استحکام قطعات فومی از پوشش های مختلف پایه آب مانند چسب چوب و یا رزین های سازگار با فوم ماننده برخی از انواع رزین های اپوکسی برای پوشش و استحکام بخشیدن به قطعات فومی استفاده می نمایند.

این ماکت ها به دلیل وزن پایین و امکان حمل و نقل آسان و هزینه تمام شده مناسب امکان استفاده در نمایشگاه ها و جلسات پرزنتیشن محصولات را داشته و کمکی زیادی به معرفی مناسب محصول و جذب مخاطب می نمایند.

شرکت آرشین امکان ساخت انواع پروتوتایپ های فایبرگلاس، ماکت های فومی و قطعات تجهیزات پزشکی را داشته و امکان ارائه خدمات تخصصی طراحی محصول ، آنالیز و ساخت را دارا می باشد.

جهت بررسی نمونه های فایبرگلاس و کامپوزیتی تولید شده می توانید به این صفحه مراجعه نمایید.

همچنین جهت بررسی سایر نمونه های ساخته شده به روش تراش سی ان سی به این صفحه مراجعه نمایید.

Post a Comment