بستن
Type at least 1 character to search
بازگشت به بالا

aarshin

ساخت مجسمه شهری دست به ارتفاع 4 متر و تکنیک تراش سی ان سی

ساحت مجسمه شهری دست انسان به ارتفاع 4 متر جهت نصب به صورت حجم شهری. یکی از موارد مهم در ساخت مجسمه های طبیعی ،رعایت آناتومی و جزئیات جهت هرچه طبیعی تر شدن فرم ساخته شده می باشد. از ویژگی های ساخت مجسمه ها به روش تراش سی ان سی می توان به حفظ کیفیت و دقت بالای ساخت آن اشاره نمود. گاه برخی افراد حجم ساز و مجسمه سازان جهت حفظ وقت و پیرفت سریع پروژه ابتدا حجم را به روش تراش سی ان سی تهیه می نمایند و سپس جزئیات مانند خطوط چهره یا پوست و چین و چروک لباس را به وسیله خمیر مدلسازی یا ابزار تراش بر روی حجم ایجاد می نمایند.

همچنین جهت بررسی سایر حجم های فومی ساخته شده به روش تراش سی ان سی به این صفحه مراجعه نمایید.

یکی از مهمترین ویژگی های ساخت مجسمه به روش تراش سی ان سی را می توان امکان بررسی طرح مورد نظر قبل شروع عملیات ساخت در کامپیوتر اشاره نمود.

طرح های سه بعدی مربوط به مجسمه ها معمولا در نرم افزار زیبراش طراحی می شوند و می توان طرح ها را قبل از شروع عملیات تراش سی ان سی یا پرینت سه بعدی به رویت شخص سفارش دهنده رساند و تمام موارد بصری را قبل از شروع پروژه اصلاح نمود.

مجسمه های فومی ساخته شده به این روش گاه به صورت مدل اولیه جهت تهیه قالب فایبرگلاس و گاه به صورت مدل جهت لایه گذاری مستقیم فایبرگلاس بر روی مدل فومی استفاده می شود.

در برخی موارد جهت تولید مجسمه های فاخر فلزی از جنس برنز و سایر آلیاژ های فلزی، از مدل فومی جهت عملیات ریختگری استفاده می شود.

جزئیات انگشتان مجسمه دست انسان-تکنیک ساخت : تراش سی ان سی بر روی فوم فشرده

مجسمه دست به طول 4 متر، تراش سی ان سی بر روی فوم فشرده