بستن
Type at least 1 character to search
بازگشت به بالا

aarshin

ساخت مجسمه فایبرگلاس غواص به طول 11 متر

تراش سی ان سی مدل فومی غواص به طول 11 متر بر روی فوم فشرده یکی از آخرین پروژه های انجام شده در مجموعه صنعتی آرشین بوده است.

مجسمه های فومی غواص تراشیده شده به روش سی ان سی، پس از عملیات فینیشینگ سطحی آماده عملیات تهیه قالب و ساخت نمونه نهایی فایبرگلاس می شوند.

این مجسمه ها در تعداد دو عدد تراشیده شده و آماده نصب در شهر کیش شده اند.

مجموعه مجسمه های فومی به همراه فین های غواص

در پروسه ساخت این مجسمه ها ابتدا تمامی مدل ها به روش تراش سی ان سی بر روی فوم فشرده تراشیده شده و سپس به روش قالبگیری دستی و الیاف فایبرگلاس تولید شده اند.

پروسه لایه گذاری فایبرگلاس و تولید مجسمه از قالب کامپوزیتی

به دلیل استفاده از روش تراش سی ان سی، مدلاژ اولیه مجسمه ها با دقت بسیار بالایی انجام شده است. در این روش مدل های مورد نظر ابتدا در نرم افزار زیبراش به صورت سه بعدی طراحی شده و سپس به کمک دستگاه تراش سه بعدی سی ان سی تراشیده می شوند.

در ادامه تصاویری از مراحل حمل و نصب این مجسمه ها در جزیره کیشرا مشاهده می فرمایید. این مجموعه مجسمه شامل یک عدد مجسمه کوچک تر به طول هفت متر به همراه حجم یک ماه در دست ، و یک مجسمه به طول یازده متر به همراه یک حجم خورشید در دست به قطر صد و چهل سانتیمتر ساخته شده است.

در ساخت این مسجمه فایل سه بعدی مستقیما در نرم افزار زیبراش طراحی و آماده شده است.

کل عملیات اجرای پروژه شامل تراش سی ان سی کلیه احجام بر روی فوم فشرده، پوشش و بتونه کاری مجسمه ها، تهیه قالب های کامپوزیتی، ساخت مجسمه نهایی فایبرگلاس و طراحی و نصب شاسی فلزی داخلی مجسمه و همچنین نصب مجسمه ها تحت مدیریت آقای عباس زاده در مجموعه صنعتی آرشین انجام شده است. طراح مجسمه های این پروژه خانم آیتی و سفارش دهنده سازمان زیباسازی شهرداری کیش می باشد.

کل مدت اجرای پروژه چهار ماه و متریال مورد استفاده شامل فوم فشرده دانسیته 20، رزین اپوکسی و گچ جهت پوشش فوم، رزین پلی استر ایزو برای قالب و قطعات، رزین ونیل استر و پلی استر ایزو برای مجسمه نهایی و سازه فلزی آهنی می باشد.

جهت بررسی سایر نمونه های تراشیده شده به روش سی ان سی بر روی فوم فشرده می توانید به صفحه زیر مراجعه نمایید.

خدمات تراش سی ان سی فوم